Nysa.eu

Miasto i Gmina Samorząd Gospodarka Kultura Turystyka Imprezy Mapa Spacer wirtualny Kontakt
aktualnosci portal mapa info kali pano http://bip.concept.net.pl mapaStrony galeria multimedia inwe
Wyszukiwarka
» Opcje zaawansowane
Tłumaczenie
Select your language from the list above. Wählen Sie Ihre Sprache aus der obigen Liste. Sélectionnez votre langue dans la liste ci-dessus. Выберите язык из списка выше. Vyberte si jazyk ze seznamu výše.
Ankieta
banerek YouTube 3.png34de9e77c4b10a7e451a9205c571ae97
bip4.png8b9bcd4bdae3351afdf4304f51c6c605
Zielone Podwórka
Dodano: 01-09-2015 | Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji | wyświetleń: 8274
Wyślij link mailem
grafika

Podwórka na terenie miasta będą miały szansę stać się urokliwymi miejscami służącymi integracji mieszkańców i rekreacji. Gmina Nysa przystępuje do realizacji pilotażowego programu pn. „Zielone Podwórka”. Nabór wniosków prowadzimy do 14 września br.

 

 

Kamienice zlokalizowane na terenie miasta zyskują nowe oblicze dzięki remontom, realizowanym w dużej mierze ze środków własnych właścicieli kamienic. Odnowieniu ulegają jednak przede wszystkim fasady budynków oraz pomieszczenia wewnątrz. Na atrakcyjne zagospodarowanie podwórza lub dziedzińca najczęściej brak właścicielom środków.

 

 

Stan większości podwórek zlokalizowanych przy kamienicach na terenie miasta pozostawia wiele do życzenia, a często odbiega od wszelkich standardów, począwszy od estetyki, a kończąc na bezpieczeństwie, co rzutuje na negatywny odbiór danego miejsca. Brak na nich podstawowej infrastruktury jak np. chodników, ławek i zieleni. Zwarta zabudowa ogranicza możliwość tworzenia tak potrzebnych mieszkańcom miejsc rekreacji i wypoczynku.

 

 

Zadbane tereny zielone w obrębie centrum, zwłaszcza pomiędzy budynkami i kwartałami ulic, są wciąż jedynie życzeniem lokatorów. Stąd też w budżecie wprowadzono nowe zadanie pn. „Zielone Podwórka”, które ma na celu promocję wzorcowo urządzonych podwórek i dziedzińców. Program „Zielone Podwórko” stworzy wspólnotom, spółdzielniom mieszkaniowym i placówkom oświatowym możliwość ubiegania się o środki na zagospodarowanie użytkowanych przez nie podwórek, dziedzińców i terenów zlokalizowanych na gruntach gminnych.

 

 

Maksymalna kwota przyznawanego dofinansowania, którą proponuje się w programie to 20 tys. zł dla jednej wspólnoty lub spółdzielni. W przypadku gdy kilka wspólnot mieszkaniowych zorganizuje się na rzecz wspólnej realizacji przedsięwzięcia - proponowana kwota współfinansowania to 25 tys. zł.

 

 

Współfinansowaniem mogą być objęte w szczególności nakłady związane z:

a) placami zabaw dla dzieci, tworzącymi układ urządzeń (huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownice i inne) trwale związane z gruntem i związane z nim specjalistyczne nawierzchnie,

b) zorganizowanymi zespołami zieleni, z trwałymi elementami małej architektury i nasadzeniami wieloletnimi,

c) miejscami wypoczynku i rekreacji, tj. układami małej architektury, trwale związanymi z gruntem wraz z trwałymi urządzeniami rekreacyjnymi i związane z nimi utwardzenia terenu,

d) wydzielonymi zespołami łączonymi, obejmującymi co najmniej jeden element urządzeń wymienionych w punkcie a) i co najmniej jeden elementów wymienionych w punktach b) lub c),

e) połączonymi układami służącymi zachowaniu porządku takimi jak miejsca pod kontenery na odpady komunalne oraz toalety dla zwierząt,

f) powstaniem przedogródka na niewielkich terenach przyległych (tj. trawnika, nasadzenia krzewów ozdobnych, żywopłotów)

 

 

Program realizuje Urząd Miejski w Nysie. Wnioski o współfinansowanie składać można do UM w Nysie w terminie do 14 września 2015 r.

 

 

 

Lp. Opis czynności Termin
1 Zgłaszanie wniosków 3 września 2015 r. - 14 września 2015 r.
2 Weryfikacja zgłoszonych wniosków 15 września 2015 r. - 16 października 2015 r.
3 Ogłoszenie wyników 17 października 2015 r. - 30 października 2015 r.

  

 

 

Wyboru przedsięwzięć pod względem funkcjonalnym, architektonicznym i eksploatacyjnym dokonywać będą pracownicy wydziałów właściwych merytorycznie oraz merytoryczny zastępca Burmistrza we współpracy z przewodniczącymi Komisji Urbanistyki i Rozwoju Gospodarczego Rady Miejskiej w Nysie.

 

 

O dofinansowanie mogą ubiegać się wszystkie wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe, które znajdują się na terenie miasta Nysa oraz placówki oświatowe podległe Gminie Nysa.

 

Dodatkowych informacji udziela Anna Rejowska pod nr telefonu 77 40 80 566 (Wydział Rozwoju Wsi i Gospodarki Komunalnej).

 

Urząd Miejski w Nysie
Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji

 

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

zobacz - Lista wniosków przyjętych do realizacji w ramach programu Zielone Podwórka >> link

zobacz - 35 wniosków na "Zielone Podwórka” >> link

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ