Nysa.eu

Miasto i Gmina Samorząd Gospodarka Kultura Turystyka Imprezy Mapa Spacer wirtualny Kontakt
aktualnosci portal mapa info kali pano http://bip.concept.net.pl mapaStrony galeria multimedia inwe
Wyszukiwarka
» Opcje zaawansowane
Tłumaczenie
Select your language from the list above. Wählen Sie Ihre Sprache aus der obigen Liste. Sélectionnez votre langue dans la liste ci-dessus. Выберите язык из списка выше. Vyberte si jazyk ze seznamu výše.
Ankieta
banerek YouTube 3.pngbb5b7699f5407c1c01eddb269367c60d
bip4.png169a37c6923bd99f88b6281e5bd41cae
Zgłoś sprawę do naprawy
Dodano: 31-05-2012 | Artur Pieczarka | wyświetleń: 9995
Wyślij link mailem
grafika

Od dnia 4 czerwca funkcjonuje portal www.nysa.naprawmyto.pl w ramach projektu „Masz Głos Masz Wybór Fundacji im. Stefana Batorego. Trwa pilotażowe uruchamianie portalu.  Nyskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych włączyło się do udziału w 10 już edycji akcji „Masz Głos, Masz Wybór”, organizowanej przez Fundację im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów wraz z Pracownią Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, Pracownią Zrównoważonego Rozwoju i Stowarzyszeniem Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich. Patronat nad akcją objął Prezydent Bronisław Komorowski. Celem akcji jest promocja działań sprzyjających budowie skutecznej współpracy między mieszkańcami a władzami samorządowymi, włączaniu mieszkańców w sprawy gminy oraz poprawie przepływu informacji na poziomie lokalnym. Akcja Masz Głos, Masz Wybór to jedyna ogólnopolska akcja angażująca obywateli i władze samorządowe do dialogu i współpracy.

 Naprawmyto.pl jest serwisem internetowym, który umożliwia swoim użytkownikom zgłaszanie problemów, które występują w jego mieście lub jego najbliższym otoczeniu i które wymagają uwagi lub naprawy.

 

 


Za pośrednictwem tej strony każdy mieszkaniec Nysy, po zalogowaniu się, może w łatwy sposób zgłaszać miejsca w mieście, które wpływają negatywnie na nasze otoczenie. Po zgłoszeniu problemu na stronie, odpowiednie służby i instytucje zostaną natychmiast o nim poinformowane. Dzięki przydatnym funkcjom znajdującym się w serwisie np. dodawanie zdjęcia lub komentarza, mieszkaniec może także poinformować o problemie innych użytkowników tej przestrzeni, np. innych mieszkańców miejscowości, osiedla, ulicy. Zadaniem Administratorów strony jest odpisanie każdemu zgłaszającemu lub zainteresowanemu danym problemem odpowiedzi, którą otrzymają od osób odpowiedzialnych za dane zgłoszenie i zamieszczenie odpowiedniego komentarza na stronie, tak, aby każdy mieszkaniec mógł dowiedzieć się, kiedy dany problem zostanie naprawiony i w jaki sposób.

Serwis Naprawmyto.pl znajduje się obecnie w fazie pilotażowej, która potrwa do końca 2012r. W tym czasie serwis jest aktywny w wybranych gminach położonych w różnych częściach Polski. Operatorami instancji są lokalne organizacje pozarządowe, które brały udział w budowie serwisu oraz uczestniczące w 10. edycji akcji Masz Głos, Masz Wybór. Ich zadaniem jest przetestowanie działania serwisu w kontekście lokalnym, w tym administracja podstronami gmin, budowa partnerstwa z samorządem i promocja serwisu wśród mieszkańców.

Portal Naprawmyto <<kliknij>>

 

Artur Pieczarka
rzecznik prasowy
Urzędu Miejskiego

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ